۰۹۱۲۳۱۷۱۴۰۷- ۰۲۱۶۵۰۱۰۶۲۳- ۰۲۱۶۵۰۱۰۵۶۵
فهرست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست یک نوع لوله است که از جنس فولاد ورقی یا فولاد گالوانیزه ساخته می‌شود و به عنوان یکی از انواع لوله‌های گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شود. این نوع لوله به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و دما، استحکام بالا و عدم حساسیت به خوردگی و زنگ زدگی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لوله مانیسمان عموماً در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی ساختمان‌ها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سیستم‌های آبیاری و تأمین آب کشاورزی و همچنین در سیستم‌های انتقال آب و فاضلاب استفاده می‌شود.

خرید لوله مانیسمان

اگر شما به دنبال خرید لوله مانیسمان هستید، می‌توانید به شرکت اترک ایمن گستر سپاهان مراجعه کنید. این شرکت یکی از تأمین کنندگان معتبر و با تجربه در زمینه تأمین و توزیع لوله‌های فولادی مانیسمان می‌باشد. آنها انواع مختلف لوله مانیسمان را با کیفیت بالا و با قیمت رقابتی عرضه می‌کنند. همچنین، تیم فنی و مهندسی این شرکت آماده خدمت رسانی و مشاوره‌ای در زمینه انتخاب و خرید لوله مانیسمان برای پروژه‌های شما می‌باشد. به علاوه، اترک ایمن گستر سپاهان تضمین می‌کند که محصولات آنها با استانداردهای بین المللی همخوانی داشته و از کیفیت بالایی برخوردار باشند. با انتخاب این شرکت، شما مطمئن خواهید بود که لوله مانیسمانی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب را خریداری کرده‌اید.

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

در شرکت اترک شعله لوله فولادی مانیسمان در رده های مختلف به فروش می رسد ، اگر می خواهید بدانید که لوله مانیسمان چیست و چه انواعی دارد ما را تا انتهای مقاله همراهی نماید .

یا می توانید به مقالات بعدی که در مورد لوله مانیسمان چیست می باشد مراجعه نماید و اطلاعات جامعی در زمینه این نوع لوله های گازی فولادی بدست آورید.

در شرکت اترک شعله  می توانید لوله گازی فولادی مانیسمان را  در سراسر ایران که باشید از ما خریداری نماید و با بهترین قیمت لوله مانیسمان را از شرکت ما تهیه نمیاد و تجربه خرید متفاوت را برای خود رقم بزنید.

 

اگر به دنبال خرید لوله مانیسمان با قیمت مناسب هسیتد که خرید عمده و با کیفیتی داشته باشید ، کافی است که با شرکت اترک شعله تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان فروش ما در اترک شعله بهترین مشاوره را برای خرید با قیمت عالی لوله مانیسمان  را به شما خریداران عزیز ارائه می نمایند.

.

09123171407

09124945947

0216510623

0216510565

.

تاریخچه لوله مانیسمان

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان برای او‌لین بار به وسیله برادران مانیسمان ابداع  و به کار گرفته شد و انگیزه این اسم‌گذاری نیز همین میباشد.

در بین لوله‌های گازی در بازار لوله‌های مانیسمان اهمیت و کاربرد بخش اعظمی دارا‌هستند.

این نوع از لوله‌ها شیوه ساخت‌و‌ساز ویژه خویش را دارا هستند و به جهت نبود درز در آنها، در صنعت های حساس به‌کاربرده میشوند.

 

در صنعت، لوله‌های مختلفی از قبیل :  لوله‌های فولادی، لوله‌های ضدزنگ (استنلس استیل) ، لوله آلیاژ و لوله بویلر وجود دارااست.

لوله مانیسمان که به آن لوله بدون  درز نیز گفته می‌گردد لوله‌ای میباشد که طرز ایجاد  آن به طوری میباشد که بدنه‌ای یکپارچه و بدون درز را داراست و هیچ نوع جوش‌کاری بر روی آن شکل نگرفته میباشد.

این لوله‌ها به جهت یک پارچه بودن و بدون درز بودنشان نسبت به بقیه لوله‌ها محکم تر  می‌باشند و قیمتی فراتر از دیگر لوله‌ها دارا هستند.

موردهای به کار گیری مختلفی برای لوله‌های مانیسمان در جایگاه‌های گوناگون وجود دارد .

 

کاربرد لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله‌های مانیسمان دارنده کاربرد ویژه و عظیم‌ای میباشد که مهم ترین آنها به صورت زیر هستند :

1. لوله‌های مانیسمان به منظور خطوط فشارقوی

2. لوله‌های مانیسمان استیل به منظور خطوط صنعت های غذایی و دارویی

3. لوله‌های مانیسمان به منظور خطوط هیدرولیک

4. لوله‌های مانیسمان به منظور خطوط نفت و گاز

مانیسمان یک برندی میباشد که زیرا اولی لوله بدون درز (Seamless) واردشده در جمهوری اسلامی ایران میباشد این لوله‌ها با این نام در بازار شناخته میگردند.

 

نحوۀ  تولید لوله مانیسمان 

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله بدون درز مانیسمان به‌شکل خارج وارد شدن (Extruding) به وسیله قالب‌های متفاوت ساخت‌و‌ساز می‌گردد.

در اصلً ساخت‌و‌ساز لوله‌های بدون درز نیازمند فرآیندی میباشد که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردد.

این لوله‌ها اغلب از شمش‌های فولادی ایجاد می شوند البته ایجاد آن به وسیله مقاطع چهارگوش نیز قابلیت و امکان‌پذیر میباشد البته هزینه را بالا میبرد.

رای تولید لوله فلزی بدون درز یا این که لوله مانیسمان از استاندارد ASTM به شماره A106 و A53 و همینطور استاندارد نفت و گاز API 5L به کار گیری می شود.

 

پباده سازی این لوله با ضخامت متعدد به راهبرد‌های ویژه‌ای نیاز دارااست که در استانداردها نوشته شده‌اند.

ضخامت لوله مانیسمان در اندازه‌های متعدد ساخت میگردد. هر چه قدر فشار سیال بالاتر باشد در نتیجه میزان ضخامت لوله نیز ارتقاء خواهد یافت.

در بعضا از شیوه ‌های ساخت‌و‌ساز این لوله‌ها، عملیات حرارتی ویژه ای بایستی به عمل رود.

گزینش شیوه ساخت‌و‌ساز لوله مانیسمان بر طبق نیازهای حوزه‌‌ای و تجهیزات کارگاه خالق انتخاب می گردند.

 

مراحل ساخت لوله مانیسمان

مراحل ساخت لوله مانیسمان

مراحل ساخت لوله مانیسمان

در مرحله نخست شمش‌های فولادی را برش میزنند. بعد شمش‌ها را درون کوره‌های قوسی که با استعمال از سوخت گاز گرمادهی می شوند گرم می‌نمایند تا به مرحله سرخ شدن رسد.

با استعمال از دستگاه الانگیتور سطح شمش‌ها را گرد می‌نمایند. بعد ازآن شمش‌ها را بتوسط لخ پرس رخنه‌ می‌نمایند.

در مرحله شلیک سنبه، سنبه را به درون شمش فولادی شلیک می‌نمایند که با سرعتی بالا سنبه‌ای به ارتفاع ۱۲ متر را باطن شمش فولاد می‌نمایند.

 

در مرحله سپس درصورتی که لوله مقدار مقداری تاب داشته باشد آن را تاب‌گیری می‌نمایند تا صاف و یک دست گردد.

در این مرحله سنبه را از باطن لوله جداگانه می‌نمایند. در فرایند مرحله آن گاه سروته لوله را گرفته و لوله به شرایط گرد درمی‌آید.

در مرحله کشش، لوله را به اندازه‌های متعدد تا ۲۴ متر ذیل کشش قرار میدهند . پس ‌از آن لوله را با آب و با فرآیندی خاص خنک می‌نمایند.

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله خنک گردیده را به‌دلخواه مشتری برش می دهند. در مرحله تست به‌وسیله کامپیوتر لوله را آزمایش می‌نمایند تا ضایعات از مابقی غیر وابسته خواهد شد.

در مرحله آخری لوله‌ها را به صورت شش‌ضلعی با تسمه سفت می‌بندند و مهیا بارگیری می‌نمایند.

این لوله‌ها درز ندارند، یعنی درزی که در لوله‌های دیگر جوش داده میشود در‌این لوله نیست همین زمینه سبب ساز بالا رفتن معیار استحکام لوله‌ها می‌گردد.

به‌طورکلی این لوله‌ها با قطرهای معدود ساخته میشود چون ساخت و ساز این نوع لوله با قطر زیاد مشقت بار و هزینه‌بر میباشد.

قیمت لوله مانیسمان چیست

قیمت لوله مانیسمان چیست

.

مقایسه لوله مانیسمان با بقیه لوله‌های صنعتی

لوله مانیسمان، لوله‌های فولادی بدون درز و گونه های لوله فلزی برای نصب در وضعیت ویژه نظیر فشارهای عملیاتی بالا پباده سازی گردیده‌اند.

اما بقیه لوله‌های صنعتی همانند لوله پلی‌اتیلن و لوله یو پی وی سی هم در مکان در فشار عادی و فشار بالا را دارا هستند.

البته در بعضی از مورد ها سازه بر صلاحدید مهندسان می بایست از نوع به مخصوصی از لوله و اتصالات در سیستم‌های لوله‌کشی و تأسیسات مصرف شود.

لوله پوش فیت، لوله پلی‌اتیلن و لوله یو پی وی ‌سی  بیشتر به منظور انتقال آب و فاضلاب در کانال‌های متفاوت مطلوب می‌باشند.

گونه های لوله صنعتی صرف‌لحاظ از کاربردهای آنها، دارنده دیواره بسیار مقاومی می‌باشند و میتوانند در قبال تغییرات موقعیت اطراف استوار بمانند.

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

خرید و فروش  لوله مانیسمان در کشور ایران

قیمت خرید لوله مانیسمان چیست

قیمت خرید لوله مانیسمان چیست

برای نخستین بار در کشور ایران لوله مانیسمان یا این که بدون درز در 2 مرحله وتولید و به فروش می رسد ،  این لوله‌ها حداکثر تا قطر بیست و چهار اینچ تولیدمی شوند و لوله‌های با درز در قطرهای بالا ایجاد میشوند.

در مورد ها خاص ظرفیت لوله‌هایی بدون  درز تا قطر چهل و دو  اینچ نیز گزارش شده‌است.

 

قیمت لوله فولادی مانیسمان 

قیمت لوله فولادی مانیسمان به ، سایز، کیفیت، مارک و کشور سازنده بستگی داشته است.

کشورهایی مانند چین ( لوله مانیسمان چینی ) ، هند، کشور‌ایران و آلمان سازنده  این نوع لوله ها میباشند.

در ماه اخیر قیمت لوله مانیسمان هم مثل : سایر محصولات موجود در بازار به خاطر نوسان بسیار زیاد ارز در حال بالا و پایین رفتن است .

در نتیجه به منظور استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه خرید با کارشناسان فروش اترک شعله در ارتباط باشید.

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

اما شاید بتوان اذعان کرد ارتقاء بها روز لوله مانیسمان کمتر از لوله‌های دیگر بوده میباشد چون این فرآورده به‌طور عمده در چین ایجاد می‌شود.

برای کسب مشورت و اخذ داده ها لازم از کارشناسان فروش اترک شعله در ارتباط باشید و خریدی متفاوت را تجربه نماید.

لوله فولادی مانیسمان چیست

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و جایگزین بخش اعظمی از لوله ها در صنعت های متفاوت گردیده است.

ارزش و قیمت  این لوله مانند بقیه لوله ها در این سالها به دلیل نوسان و تغییرات بخش اعظمی شد‌ه‌است.

این لوله فقط در جمهوری اسلامی ایران با اسم مانیسمان شناخته می‌شود که عامل نامگذاری بدین اسم به خیال و خاطر تولید کننده آن، مانیسمان اسم گرفته میباشد.

لوله مانیسمان در مصارف متعددی به کار گرفته می شود که پر استنفاده ترین آن در لوله کشی ساختمان میباشد.

سوای درز بودن لوله مانیسمان سبب گردیده که‌این نوع لوله در صنعت های پتروشیمی ، صنعت نفت و گاز کارکرد بیشتری داشته باشد به دلیل آن که به خیر می‌تواند فشار و دما را تحمل نماید و در قبال اسیدها و مواد سمی مقاوم  میباشد.

تولید  لوله مانیسمان

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله های مانیسمان بدنه ای یکدست دارا‌هستند که سوای درز میباشد و روی آن هیچ جوش کاری شکل نشده میباشد و این قضیه موجب گردیده که نسبت به بقیه گونه های لوله سفت خیس باشد.

لوله مانیسمان شیوه ایجاد کرد مخصوصی دارااست و بها آن نسبت به بقیه گونه های لوله ها بیشتر میباشد.

استاندارد تشکیل داد و آزمایش لوله مانیسمان مطابق استاندارد API 5L و یا این که IPSm-pi-190 و یا این که ASTM A106 و53 ASTM A است.

برای ساخت و ساز لوله های مانیسمان درابتدا شمش فولادی را به بعدها مختلف برش میدهند آنگاه بوسیله لخ پرس رخنه‌ می نمایند. فولاد گرم گردیده به وسیله دستگاه النگاتور گرد میگردد.

با سرعتی بالا سمبه ای به ارتفاع 12 متر به باطن شمش فولادی شلیک می‌شود.

درین مرحله در صورتی لوله مقدار تاب داشته باشد صاف و یکپارچه می شود و سمبه باطن لوله از آن مستقل می‌شود. در‌این مرحله لوله را بسته به اندازه و نیاز تا 24 می‌کشند و سپس سرد می نمایند. و آن‌گاه به اندازه دلخواه برش میخورد که معمولا شش متری میباشد. لوله فراهم و برای آزمایش راهی اتاق آزمایش می‌شود.

خصوصیات فنی لوله مانیسمان چیست

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

خصوصیات فنی لوله مانیسمان مشمول ارتفاع و قطر و سایز آن میباشد.

لوله مانیسان در مقابل تغییرات دما بسیار مقاوم بوده و نسبت به بخش اعظمی از لوله های دیگر فشار و ضربه بیشتری را تحمل می کند.

به همین دلیلی این لوله در اکثری از صنعت های و کاربردهای شهری گزینه استعمال قرار میگیرد.

این لوله در سایزهای “ 1/2 تا “36 اینچ در کارگاه ها ساخت‌و‌ساز می شود.این لوله ها اتصالات منحصر به خویش لوله مانیسمان را دارا هستند و با جوش طرفین زانو به لوله وصل میشوند.

کاربرد لوله مانیسمان

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

کاربرد لوله مانیسمان در جابجایی مواد سیال مانند مایعات یا این که گاز یا این که مواد نصفه جامد با بیشترین امنیت سوای هیچ مشکلی در فاصله های وقت گیر میباشد.

این لوله قدمت مصرف زمان بر دارااست و در ضخامت های متنوعی از 20 به بالا ساخت می‌گردد.

این لوله برای جابجایی آب نیز به فعالیت می رود. از سایر کاربرد این لوله در کشتی سازی، تاسیسات و امکانات میدان نفتی و سکوهای دریایی میباشد.

قیمت لوله مانیسمان چیست

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

ارزش و بها و قیمت لوله مانیسمان مانند دیگر لوله ها، بعد ها و سایز و کیفیت و کمپانی تولیدکننده لوله و میهن تولیدکننده بر بها تاثیر گذار میباشد. کشورهایی مانند چین، هند، کشور‌ایران و آلمان آفریننده این لوله میباشند.

به جهت تغییرات دلار و ارز ، بها لوله همیشه در حالا تغییر تحول میباشد. این لوله ها به دو گروه کلی سوای درز و درزدار تقسیم می‌شوند.

مانیسمان نوعی لوله فارغ از درز میباشد. دلیلی فارغ از درز بودن این لوله نوع فرایند تشکیل داد این لوله با دستگاه و ماشین آلات مخصوصی میباشد که هیچ جوشی بر آن ساخت نشده و در هر اندازه و ابعادی قابل پیاده سازی میباشد.

فروش لوله مانیسمان

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

فروش لوله مانیسمان در وب سایت اترک شعله به طور اینترنتی و غیرحضوری انجام می شود.

. شما میتوانید لیست بها و قیمتلوله های مانیسمان موسسات متعدد را با تماس با کارشناسان فروش اترک شعله بیابید.

این بها ها  و لیست قیمت ها به صورت روزمره آپ دیت گردیده و برای بدست آوردن اطلاعات کامل و بیشتر و مشاهده لیست قیمت ها می‌توانید با شماره های کمپانی اترک شعله تماس حاصل نمایید.

این مجموعه تخصصی آهن از سال 90 توانسته با نیروهای  زبده و دارای تخصص ،و فروش مرغوبترین محصولات مانیسمان پاسخ گوی بخش اعظمی از نیاز بازار لوله های مانیسمان  تهران و هنمچنین کشور‌ایران باشد و در این‌راه تجارب متعددی را کسب کند.

در‌این وب سایت میتوانید مطالب تخصصی در رابطه آهن، لوله های مانیسمانو …  نمودارهای فرایند تغییرات بها اشکال لوله ها،.جداول وزنی را مشاهده نموده و با کارگاه های مطرح این حوزه آشنا گردیده و آگاهانه خرید نمائید.

قیمت روز لوله مانیسمان

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

ارزش و قیمت  روز لوله مانیسمان با وجود بالارفتن ارزش و قیمت لوله های گوناگون، به جهت ساخت و ساز نصیب عمده این لوله در چین، ارتقاء ارزش لوله مانیسان کمتر از لوله های دیگر بوده میباشد.

توان بالای تحمل لوله مانیسمان در قبال تغییرات دما، فشار زیاد، استحکاک و ضربه با سالها تجربه اثبات شد‌ه‌است.

کمپانی فروش اترک شعله با دارا بودن متخصصان وفادار در ارائه مشورت کردن به صنعت های متفاوت، سوابق درخشانی دارند.

این موسسه عاملیت فروش گونه های لوله های فولادی، آهنی، مانیسمان و … و دیگر تولیدات فولادی را دارا بوده و بهترین و مناسب ترین قیمت روز لوله مانیسمان از خرید از اترک شعله تجربه نمایید.

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

 لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست

قیمت لوله مانیسمان چیست

قیمت لوله مانیسمان چیست

لوله مانیسمان چیست و انواع آن

لوله مانیسمان چیست و انواع آن

 

سئو شده توسط دیچینو

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید